2020 Girls All-District Teams

  District 1 Girls All-District           
  First Surname School Grade Position District
  Carly Balas Chesterton  11 GK 1
  Kendal Swartout Concord  12 GK 1
  Hannah O'Connell South Bend St Joseph 12 GK 1
  Lexi Darnell Boone Grove  12 F 1
  Addy Joiner Chesterton  12 F 1
  Sydney Stott Chesterton  12 MF 1
  Jada Swanson Concord  11 F 1
  Zoe Wells Crown Point  10 F 1
  Brooke  Ferkull Crown Point  12 D 1
  Samantha Hazen Culver Academies 12 F 1
  Maegan Shaw Highland  12 F 1
  Mia Veldman Marian  9 F 1
  Grace Weaver Marian  11 MF 1
  Alice Foley Munster  12 MF 1
  Madison Wienert Northridge  12 F 1
  Ellie  Hague Penn  11 MF 1
  Hannah Roberson Penn  12 F 1
  Georgia  Place South Bend St Joseph 12 F 1
  Natalie  Moore South Bend St Joseph 12 F 1
  Sarah Hiestand South Bend St Joseph 12 MF 1
  Kailyn Smith Valparaiso 11 D 1
  Morgan  Catchur Valparaiso 12 MF 1
  Ava  Doty West Lafayette 12 D 1
  Anna Capellari Wheeler 11 F 1
  Anna Borkowski South Bend Adams  11 MF 1
  D1 2nd Team          
  Bridget  Sherman Andrean  11 MF 1
  Rilynn Kaufmann Bethany Christian 12 MF 1
  Kaitlyn Kogl Chesterton  11 MF 1
  Allie Govert Crown Point  12 D 1
  Sophia Rotiroti Culver Academies 12 MF 1
  Hope Lewis DeKalb  11 MF 1
  Savannah Tully Elkhart  10 D 1
  Maddie Swallow Goshen  12 F 1
  Olivia White Marian  12 F 1
  Mandy Baker Penn  11 F 1
  Lindsay Janus Plymouth  12 MF 1
  Ella Scott South Bend St Joseph 11 MF 1
  Alayna Wilson South Bend Adams  11 D 1
  Sophia Jaime Valparaiso  11 MF 1
  Morgan  Putz Wheeler  12 D 1
             
COY Large Logan Cochran DeLakb    1
COY Small Tom  Shields Northwood   1
COY Private Phil  DePauw South Bend St. Joseph   1
COY District 1 Phil  DePauw South Bend St. Joseph   1
             
  District 2  Girls All-District           
  First  Surname School Grade Position District
  Jordan Imes Fishers 12 GK 2
  Abby  Jenkins Hamilton Southeastern 12 GK 2
  Sara Kile Noblesville 12 GK 2
  Erynn Burns Bishop Dwenger 12 D 2
  Quinn Doden Blackhawk Christian 12 F 2
  Sarah Mullins Carroll 12 MF 2
  Addie Chester Delta 11 MF 2
  Sarah Foulk Eastbrook 12 F 2
  Kaysey Castro Fishers 12 D 2
  Aubrey Robertson Fishers 11 F 2
  Jayla Logan Hamilton Heights 11 MF 2
  Molly Harris Hamilton Southeastern 12 D 2
  Lydia Self Hamilton Southeastern 12 D 2
  Olivia  Smith Hamilton Southeastern 11 MF 2
  Lexi Fraley Harrison (WL) 12 F 2
  Paige Archbold Homestead 12 D 2
  Sophia White Homestead 11 D 2
  Karsyn Cherry Lafayette Central Catholic 11 MF 2
  Caroline Lutz Lafayette Central Catholic 12 MF 2
  Kate Bettner Noblesville 12 D 2
  Ava Bramblett Noblesville 10 MF 2
  Jenna Chatterton Noblesville 12 F 2
  Makenna Maloy Noblesville 11 MF 2
  Corissa Koontz Warsaw 11 MF 2
  Lea Alexander Yorktown 12 MF 2
  D2 2nd Team          
  Karley O'Leary Bishop Dwenger 10 D 2
  Stella  VandeWater Canterbury 9 MF 2
  Kelsie Hoot Carroll 12 MF 2
  Hannah Zillman Concordia Lutheran 11 D 2
  Naomi Diller Eastbrook 12 MF 2
  Sami Bird Fishers 11 D 2
  Keri Townsend Hamilton Heights 11 D 2
  Maddy Bellaver Hamilton Southeastern 12 F 2
  Taylor Archbold Homestead 12 MF 2
  Gloria Coolman Leo 12 MF 2
  Kaleigh Scheumann McCutcheon 12 D 2
  Brooke Hines Noblesville 12 D 2
  Macy Browning Pendleton Heights 12 F 2
  Audrey Grimm Warsaw 12 F 2
  Carley Culberson Yorktown 12 GK 2
  Elizabeth  Reece Yorktown 12 MF 2
             
COY Large Mike Brady Noblesville   2
COY Small Tim Ashton Yorktown   2
COY Private Bill  Kerr LCC   2
COY Distriuct 2 Bill  Kerr LCC   2
             
  Distict 3 Girls All-District           
  First Surname School Grade Position District
  Erin Baker Carmel 12 GK 3
  Kate  Phillips Cathedral 10 GK 3
  Olivia Labus Guerin 12 GK 3
  Jessica  Purtee Avon 12 3
  Amy  Velazquez Avon 11 3
  Bri Buels Chatard 10 3
  Josie Studley Brebeuf 9 MF  3
  Grace Crawford Brownsburg 12 F 3
  Abby  Lynch Brownsburg 12 3
  Brooke  Bailey Carmel 12 MF  3
  Claire Bonnici Carmel 12 D 3
  Susie  Soderstrom Carmel 12 MF  3
  Caroline Cline Cathedral 12 F 3
  Quincy  McMahon Guerin 12 F 3
  Evi Bestard Guerin 12 F 3
  Caroline  Quinn Guerin 12 3
  Anna  Isger Mt. Vernon 12 F 3
  Samantha  King North Central  10 MF  3
  Kasidy  Schenk North Central  11 F 3
  Colina  Miroff Park Tudor 11 F 3
  Harper  Ring Plainfield 11 D 3
  Abbey  Scheil Roncalli 11 D 3
  Hope  Donald Tri-West 11 MF  3
  Amiah Sprunger Westfield 11 F 3
  Abigail  Iler Zionsville 11 F 3
  D3 2nd Team          
  Gabi Arthur Brebeuf 12 3
  Savannah McNeal Brebeuf 12 GK 3
  Chelsea  DeVettori Chatard 12 MF  3
  Kylie Conrad Brownsburg 11 MF  3
  Carly Jessup Carmel 12 3
  Jasmine Hermosillo Decatur Central 12 3
  Hailey  Abel Guerin 11 3
  Kennedy  Trigg Greencastle 12 3
  Julian  Klutz Heritage Christian 12 MF  3
  Holly  Knippenberg Lawrenceburg 12 3
  Katie Gawrys Mt. Vernon 12 3
  Maryn Weiger North Central  10 GK 3
  Alyssa  Harris Pike 11 3
  Chiara Schilten Roncalli 12 3
  Lily  Robinson Zionsville 11 3
             
COY Large Josh  George Brownsburg   3
COY Small Dustin  Malicoat Tri-West   3
COY Private Sean  Yau Guerin Catholic   3
COY District 3 Sean  Yau Guerin Catholic   3
             
  District 4 Girls All-District           
  First Surname School Grade Position District
  Mallory Garrison Heritage Hills 12 GK 4
  Mallory Gilley Columbus North 10 GK 4
  Kristen  Morgan Bloomington South 12 GK 4
  Ryleigh Anslinger Evansville Memorial 12 4
  Dakota Bramer Floyd Central 11 MF  4
  Macy Broshears Evansville F.J. Reitz 12 4
  Nitya  Chenanda Columbus North 11 4
  Alana Dwenger Columbus East 12 4
  Emmy Higgins Castle 10 MF  4
  Kassidy Kellett Northview 12 MF  4
  Kara Krueger Jasper 12 4
  Jenna Lang Columbus North 11 MF  4
  Katie Majercak Bloomington South 12 MF  4
  Mallory Moore Seymour 12 4
  Kennedy  Neighbors Evansville Memorial 10 MF  4
  Miranda  Nosko Evansville Mater Dei 12 4
  Haley Osborne Heritage Hills 12 4
  Emma Peerman Evansville Mater Dei 12 4
  Ellie Price Terre Haute North 12 4
  Aleyna Quinn Castle 9 4
  Naomi Splittorff Evansville F.J. Reitz 11 4
  Paige Waskom Center Grove 12 MF  4
  Lauryn Whitley Columbus North 12 MF  4
  Kaylee Woosley Evansville North 11 MF  4
  Anna  Wright Silver Creek 12 4
  D4 2nd Team          
  Lauren Barker Columbus North 10 4
  Este Bonnell Evansville Mater Dei 10 MF  4
  Corynn DeGroote West Vigo 11 4
  Moriah Dunham Evansville Christian 12 4
  Sarah Elder Silver Creek 11 4
  Aviv Hagar Bloomington South 12 MF  4
  Macy Happe Evansville North 11 MF  4
  Taylor Johnson Evasnville F.J. Reitz 10 4
  Maggie Lackey Northview 12 4
  Hope Lensing Evansville Memorial 12 MF  4
  Malea Miller Bloomington South 11 4
  Abby Miller Columbus East 12 4
  Peyton Murphy Center Grove 11 MF  4
  Alyssa Perry Seymour 12 MF  4
  Avery Pommier Terre Haute South 11 4
  Abby Rhoutsong Castle 11 4
             
COY Large David Young Columbus North    
COY Small Patrick Anderson Silver Creek    
COY Private Angie Lensing Memorial    
COY District 4 David Young Columbus North    

2020 Boys All-District Teams

  District 1 Boys All-District           
  First Surname School Grade Position District
  Charlie Eaton Chesterton 12 GK 1
  Kyle Tupper South Bend St. Joseph 12 GK 1
  Bryan Guerrero Elkhart 11 GK 1
  Cam Chapell Northridge 12 1
  Zack Bowser Chesterton 12 1
  Carson Cooke West Lafayette 12 1
  Hayden Eaton Crown Point 12 MF 1
  Andre De Freitas NorthWood 12 1
  Andrew  Argueta Elkhart 12 MF 1
  Gianluca Scalzo Munster 11 1
  EJ Dreher Valparaiso 11 MF 1
  David Ross Penn 12 MF  1
  Nick Biel Chesterton 12 MF  1
  Emilio Zambrano Lake Central 12 MF  1
  Kyle Smith South Bend St. Joseph 12 1
  Teddy Redinger Argos 11 1
  Bruno Zamora Hammond Bishop Noll 12 MF  1
  Dane Richardson Highland 12 MF  1
  Jake Wichlinski Hammond Bishop Noll 12 1
  Naieem Bean Elkhart 12 1
  Kristian Simakoski Crown Point 12 1
  Ricardo Garcia Goshen 12 MF  1
  Afam Oniah Munster 12 1
  Henry Torres West Noble 11 1
  Samuel  Thomas John Glenn 12 1
  Jonathan  Hernandez Valdez Hobart 12 1
  District 1 Boys 2nd Team          
  Jared Hecimovich Crown Point 12 GK 1
  Fernando Ramos Hammond Bishop Noll 12 GK 1
  Aerik Tanis Highland 11 GK 1
  Carter Stoltzfus Northridge 12 1
  Alex Alvarado Bremen 11 MF  1
  Jack Isroff Valparaiso 10 1
  Jaxson Hundt Mishawaka Marian 10 1
  Ben Puch Lake Central 11 MF  1
  Charles Furry Penn 12 1
  Ryan O'Dell Chesterton 11 MF  1
  Zak Klopfenstein Garrett 12 MF  1
  Julian Colon Kankakee Valley 12 MF  1
  Michael Richard Argos 11 MF  1
  Sebastian Guillen NorthWood 12 MF  1
             
COY Large Lucas  Sabedra Chesterton   1
COY Small Brad Duerksen NorthWood   1
COY Private Alberto Verteramo South Bend St. Joseph   1
COY District 1 Lucas  Sabedra Chesterton   1
             
  District 2 Boys All-District          
  First Surname School Grade Position District
  Saed Anabtawi Canterbury 10 GK 2
  Gabe  Ingle Noblesville 11 GK 2
  Nick Rambo Fishers 12 GK 2
  Ryan Lochmueller FW Carroll 12 2
  Evan Jester FW Carroll 11 F 2
  Elijah Macke Concordia 11 F 2
  Quinn Manford Fishers 12 2
  Mitch Rambo Fishers 12 2
  Noah Reinhart Fishers 10 MF 2
  Parker Gopsill Hamilton Southeastern 12 MF 2
  Isa Sayeed Hamilton Southeastern 12 F 2
  Matt Weaver Hamilton Southeastern 12 D 2
  Reid Szymanski West Lafayette Harrison 12 MF 2
  Max Robbins Heritage Christian 12 MF 2
  Juan Perez Logansport 12 F 2
  Alan Bernardez McCutcheon 12 F 2
  Palmer Ault Noblesville 11 MF 2
  Drew Barnes Noblesville 12 F 2
  Spencer Holland Noblesville 11 F 2
  Brady Horn Noblesville 11 D 2
  Jackson Hale Northwestern 12 MF 2
  Dalian Leach Oak Hill 12 F 2
  Peter Dubie Park Tudor 11 F 2
  Wade Shafer Rochester 12 MF 2
  Braden Quinn Yorktown 12 MF 2
  District 2 Boys 2nd Team          
  Will Eldridge Carroll(Flora) 11 2
  Samuel Spiegel Eastbrook 12 2
  Teghan Brownell Fishers 11 2
  Tyler March Fishers 11 GK 2
  Peyton Atwood Hamilton Southeastern 12 MF 2
  Luke Lonneman Hamilton Southeastern 12 GK 2
  Carson Tanner Homestead 12 MF 2
  Zach  Collins Lakewood Park Christian 12 2
  Kyle Coryea Marion 12 2
  Alex Gutierrez McCutcheon 12 2
  Colin Yoder Mississinewa 12 MF 2
  Chase Beck Muncie Central 12 GK 2
  Brayden Ring New Castle 12 2
  Kyle Goad Noblesville 11 MF 2
  Hudson Bouw Yorktown 12 GK 2
             
COY Large Ken Dollaske Noblesville   2
COY Small Joel Garverick Oak Hill   2
COY Private Greg Mauch Canterbury   2
COY District 2 Rollie  Clements  Carrroll   2
             
  District 3 Boys All-District           
  First Surname School Grade Position District
  Abe Buescher Greenfield Central 12 GK 3
  John Biederstedt North Central 12 GK 3
  Kolton Crouch Plainfield 12 GK 3
  Josemir Gomez North Central 12 F 3
  Cole Little North Central 12 M 3
  Alec McCarty Zionsville 12 M 3
  Colin Porath Brownsburg 12 M 3
  Parker Lehman Plainfield 12 D 3
  AJ Caito Carmel 11 M 3
  Medard Mikobi Carmel 12 F 3
  David Green Westfield 12 F 3
  Usman Kamara Franklin Central 12 F 3
  Ben Wallace Westfield 12 M 3
  Ethan Mason Guerin Catholic 12 D 3
  Luke Hornbach East Central 12 D 3
  Samuel Sallee Tri-West 12 F 3
  Reid Brenton Cathedral 12 M 3
  Ethan Cabotage Guerin Catholic 12 M 3
  Stefan Bahamonde Lawrence Central 11 D 3
  John Halvorson Greenfield Central 11 M 3
  Michael Makori Pike 12 M 3
  Matty Bullock Avon 12 M 3
  Eli Martin Covenant Christian 12 M 3
  Brady Spangler East Central 12 F 3
  Luke Hughes Lutheran 12 M 3
  District 3 Boys 2nd Team          
  Colin Mackey North Central 11 M 3
  Lo Lo  Paw Franklin Central 11 M 3
  Alex Backhaus Zionsville 12 M 3
  Ethan  Lewis Plainfield 12 F 3
  Jonathon Karr Mooresville 12 F 3
  Aden Cappelletti Mt. Vernon 12 F 3
  Jose Escalante Speedway 11 M 3
  Jose Chavez Cardinal Ritter 12 M 3
  Garin Hilgarth Avon 12 GK 3
  Oscar Hernandez Shelbyville 12 M 3
  Owen Wright North Central 12 D 3
  Declan Wheeler Westfield 11 M 3
  Asher Gentry Lawrenceburg 11 F 3
  Micah Mattes Lutheran 12 GK 3
  Ian Powers Batesville 11 F 3
             
COY Large Jared Kingery Franklin Central   3
COY Small Adam Lykens Knightstown   3
COY Private Ryan Baglow Lutheran   3
COY District 3