2021 ISCA Boys Academic All-State

First Name Last Name Grade School Gender District
Braeden Bontrager 11th Grade  Adams Boys District 1
Diego Cubillo 11th Grade  Adams Boys District 1
Will Favorite 11th Grade  Adams Boys District 1
Connor McKenna 12th Grade  Adams Boys District 1
Ethan Mihut 12th Grade  Adams Boys District 1
Sam Nashel 12th Grade  Adams Boys District 1
Sebastian Pirella 11th Grade  Adams Boys District 1
Fabrizio Proano 11th Grade  Adams Boys District 1
Patrick Moynihan 12th Grade Andrean Boys District 1
Kaleb Snyder 12th Grade Andrean Boys District 1
Walker Blaschak 12th Grade Angola Boys District 1
AJ Hersel 12th Grade Angola Boys District 1
Brady Wright 11th Grade Angola Boys District 1
Avery Rusel 11th Grade Bethany Christian Boys District 1
Beck Willems 12th Grade Bethany Christian Boys District 1
Caleb Cullers 11th Grade Bremen Boys District 1
Ty Feldman 12th Grade Bremen Boys District 1
Emmanuel Garcia 11th Grade Bremen Boys District 1
Noah Wagers 12th Grade Bremen Boys District 1
Dakotalynn Duff 12th Grade Caston Boys District 1
Brady Evans 11th Grade Caston Boys District 1
Jonathan Pacheco 11th Grade Caston Boys District 1
Kade Zeider 12th Grade Caston Boys District 1
Bailey Zimpleman 12th Grade Caston Boys District 1
Liam Grimes 12th Grade Chesterton Boys District 1
Quinlan Haggerty 12th Grade Chesterton Boys District 1
David Jugovic 12th Grade Chesterton Boys District 1
Matthew Marmolejo 12th Grade Chesterton Boys District 1
Jacob Perkins 12th Grade Chesterton Boys District 1
Ryan O'Dell 12th Grade Chesterton Boys District 1
Thomas Oros 12th Grade Chesterton Boys District 1
George Rone 11th Grade Chesterton Boys District 1
Eric Sparks 12th Grade Chesterton Boys District 1
Hayden Stott 12th Grade Chesterton Boys District 1
Kyle Alb 12th Grade Crown Point Boys District 1
Carter Beckman 11th Grade Crown Point Boys District 1
Jake Borner 11th Grade Crown Point Boys District 1
Sam Brewer 12th Grade Crown Point Boys District 1
Tyler Hudak 11th Grade Crown Point Boys District 1
Dimitri Josifoski 11th Grade Crown Point Boys District 1
Colin Kreith 12th Grade Crown Point Boys District 1
Jordan Magana 11th Grade Crown Point Boys District 1
Alex Podczerwinski 12th Grade Crown Point Boys District 1
Harris Proudman 11th Grade Crown Point Boys District 1
Marlon Manzanares Avilez 12th Grade Elkhart Boys District 1
Shayne Miller 12th Grade Elkhart Boys District 1
Thomas Loeffler 12th Grade Garrett Boys District 1
Kameron Ruiz 11th Grade Garrett Boys District 1
Kovan Drenth 11th Grade Goshen Boys District 1
Manith Kamalakanth 12th Grade Goshen Boys District 1
Colin Pedraza 11th Grade Griffith Boys District 1
Andrew Stephen 12th Grade Highland Boys District 1
Aerik Tanis 12th Grade Highland Boys District 1
Ian Freimuth 12th Grade Hobart Boys District 1
Logan Perschau 11th Grade Hobart Boys District 1
Caden Buxton 11th Grade Illiana Christian Boys District 1
Adam Gibson 12th Grade Illiana Christian Boys District 1
Andrew Kloosterman 12th Grade Illiana Christian Boys District 1
Alex Reidelbach 12th Grade Illiana Christian Boys District 1
Marc Rozendal 12th Grade Illiana Christian Boys District 1
Ryan Shoue 11th Grade John Glenn Boys District 1
Gage Andersen 11th Grade Kankakee Valley Boys District 1
Adam Collard 12th Grade Kankakee Valley Boys District 1
Zack Curtis 11th Grade Kankakee Valley Boys District 1
Nathan Duttlinger 11th Grade Kankakee Valley Boys District 1
Blake Gonzalez 11th Grade Kankakee Valley Boys District 1
Ben Herz 12th Grade Kankakee Valley Boys District 1
Sebastian Zavala 12th Grade Kankakee Valley Boys District 1
Luka Cucuz 11th Grade Lake Central Boys District 1
Ryan Mauder 12th Grade Lake Central Boys District 1
Tom Beck 11th Grade LaPorte Boys District 1
Troy Cannon 11th Grade LaPorte Boys District 1
Alex Juszczak 12th Grade LaPorte Boys District 1
Andres Andino 11th Grade Merrillvillle Boys District 1
Aleksandar Djukic 11th Grade Merrillvillle Boys District 1
Ryan Gonzalez 12th Grade Merrillvillle Boys District 1
Josh Krause 12th Grade Merrillvillle Boys District 1
Zach Krause 12th Grade Merrillvillle Boys District 1
David Maldonado 11th Grade Merrillvillle Boys District 1
Jeffrey Simms 12th Grade Merrillvillle Boys District 1
Rame Sulieman 12th Grade Merrillvillle Boys District 1
Sean Coman 11th Grade Mishawaka Marian Boys District 1
Zach Fewell 11th Grade Mishawaka Marian Boys District 1
Gavin Frick 12th Grade Mishawaka Marian Boys District 1
Alexis Gonzalez 12th Grade Mishawaka Marian Boys District 1
Jaxson Hundt 11th Grade Mishawaka Marian Boys District 1
Grant McCourt 11th Grade Mishawaka Marian Boys District 1
Kyle Cuson 11th Grade Morgan Township Boys District 1
Micah Owney 11th Grade Morgan Township Boys District 1
Joseph Brunetti 11th Grade Munster Boys District 1
Abner Chen 11th Grade Munster Boys District 1
Charles Mason 11th Grade Munster Boys District 1
Alex Orange 11th Grade Munster Boys District 1
Charles Smith 12th Grade Munster Boys District 1
Francisco Bibian 11th Grade New Prairie Boys District 1
Trenten Chalik 12th Grade New Prairie Boys District 1
Alex Lenig 11th Grade New Prairie Boys District 1
Jacob Reshan 12th Grade New Prairie Boys District 1
EWAN BERDER LE TANNOU 12th Grade Northridge Boys District 1
BRADY GAWTHROP 11th Grade Northridge Boys District 1
Jacob Lewis 12th Grade Northridge Boys District 1
CARTER MOELLER 11th Grade Northridge Boys District 1
VINCENZO STALTARI 12th Grade Northridge Boys District 1
JORDAN WEAVER 11th Grade Northridge Boys District 1
MICAH WIELAND 11th Grade Northridge Boys District 1
NOAH ZMUDA 11th Grade Northridge Boys District 1
Luis Castillo 11th Grade NorthWood Boys District 1
Kaleb Eberle 12th Grade NorthWood Boys District 1
Joey Eshelman 12th Grade NorthWood Boys District 1
Joel Guzman 11th Grade NorthWood Boys District 1
Michael Hahn 12th Grade NorthWood Boys District 1
Trent Iwema 11th Grade NorthWood Boys District 1
Ethan Mestach 11th Grade NorthWood Boys District 1
Andrew Myers 11th Grade NorthWood Boys District 1
Camden Ransberger 11th Grade NorthWood Boys District 1
Aiden Schrock 12th Grade NorthWood Boys District 1
Landon Weldy 11th Grade NorthWood Boys District 1
Luke Cummins 11th Grade Penn Boys District 1
Benjamin Doster 11th Grade Penn Boys District 1
Dominick George 12th Grade Penn Boys District 1
James Greenlee 12th Grade Penn Boys District 1
Nathaniel Knuth 11th Grade Penn Boys District 1
Jason Laatz 12th Grade Penn Boys District 1
Ty Lacognato 12th Grade Penn Boys District 1
Cieran Mroczek 12th Grade Penn Boys District 1
Braden Murphy 11th Grade Penn Boys District 1
Maximillian Scheidler 11th Grade Penn Boys District 1
Kyle Slabaugh 12th Grade Penn Boys District 1
Connor Slabaugh 12th Grade Penn Boys District 1
Xander Ables 12th Grade Portage Boys District 1
Bryce Hufford 12th Grade Portage Boys District 1
Blake Hufford 11th Grade Portage Boys District 1
Peter Martinez 11th Grade Portage Boys District 1
Jacob Mendez 12th Grade Portage Boys District 1
Isaac Burns 12th Grade Prairie Heights Boys District 1
Conner Keeslar 11th Grade Prairie Heights Boys District 1
Anderson Davis 11th Grade South Bend St Joseph Boys District 1
Max Ksiezopolski 11th Grade South Bend St Joseph Boys District 1
Gabriel Nanni 11th Grade South Bend St Joseph Boys District 1
Lukas Beyeriein 12th Grade Trinity School at Greenlawn Boys District 1
Gavin Cullinan 12th Grade Trinity School at Greenlawn Boys District 1
Henry Lee 12th Grade Trinity School at Greenlawn Boys District 1
Peter Loughran 12th Grade Trinity School at Greenlawn Boys District 1
Eli Lyandres 12th Grade Trinity School at Greenlawn Boys District 1
Liam Peterson 11th Grade Trinity School at Greenlawn Boys District 1
Eddie Sgroi 11th Grade Trinity School at Greenlawn Boys District 1
Teddy Skendzel 11th Grade Trinity School at Greenlawn Boys District 1
Seth Anderson 12th Grade Valparaiso Boys District 1
Ethan Brubaker 11th Grade Valparaiso Boys District 1
Ian Cox 12th Grade Valparaiso Boys District 1
Colin Devine Devine 11th Grade Valparaiso Boys District 1
EJ Dreher 12th Grade Valparaiso Boys District 1
Michael Gjorseski 11th Grade Valparaiso Boys District 1
CJ Imhoff 11th Grade Valparaiso Boys District 1
Jack Isroff 11th Grade Valparaiso Boys District 1
Elijah Kurt 12th Grade Valparaiso Boys District 1
Luke Ribordy 11th Grade Valparaiso Boys District 1
Lucas Thai 11th Grade Valparaiso Boys District 1
Breece Walls 12th Grade Valparaiso Boys District 1
Ty Wells 11th Grade Valparaiso Boys District 1
Ben Haines 12th Grade Wawasee Boys District 1
Isaac Hodges 11th Grade Wawasee Boys District 1
Mason Possell 12th Grade Wawasee Boys District 1
Drew Williamson 11th Grade Wawasee Boys District 1
Evan Cooke 11th Grade West Lafayette Boys District 1
Luke DeLion 12th Grade West Lafayette Boys District 1
Ethan Earnst 12th Grade West Lafayette Boys District 1
Nick Giltmier 12th Grade West Lafayette Boys District 1
Simon Lei 11th Grade West Lafayette Boys District 1
Robert Nagy 12th Grade West Lafayette Boys District 1
Erik Pacheco 11th Grade West Lafayette Boys District 1
Brian Diaz 12th Grade West Noble Boys District 1
Diego Flores 12th Grade West Noble Boys District 1
Isaiah Lowe 11th Grade West Noble Boys District 1
David Mendoza 11th Grade West Noble Boys District 1
Cy Wolheter 11th Grade West Noble Boys District 1
Bohdy Bontrager 12th Grade Westview Boys District 1
Asher Bontrager 11th Grade Westview Boys District 1
Spencer Conatser 12th Grade Westview Boys District 1
Gramm Egli 12th Grade Westview Boys District 1
Evan Litwiller 11th Grade Westview Boys District 1
Adrian Miller 11th Grade Westview Boys District 1
Sean Nordman 12th Grade Westview Boys District 1
Dietrich Podlesak 12th Grade Wheeler Boys District 1
Dominic Spero 12th Grade Wheeler Boys District 1
Cristian Cardenas 12th Grade Winamac Boys District 1
Sawyer DePoy 11th Grade Winamac Boys District 1
Jacob Housinger 12th Grade Winamac Boys District 1
Max Murray 12th Grade Winamac Boys District 1
Jacob Sanders 11th Grade Winamac Boys District 1
Alex Stark 12th Grade Winamac Boys District 1
AJ Mills 11th Grade Argos Boys District 2
Caleb Rakocy 12th Grade Argos Boys District 2
Mike Richard 12th Grade Argos Boys District 2
Landon Caston 12th Grade Bellmont Boys District 2
Benjamin Enterline 12th Grade Bellmont Boys District 2
Donald Kitson 11th Grade Bellmont Boys District 2
Benjamin Razo 12th Grade Bellmont Boys District 2
Isaac Christman 11th Grade Bishop Dwenger Boys District 2
Lucas Ciocca 12th Grade Bishop Dwenger Boys District 2
Ben Kurtzweg 12th Grade Bishop Dwenger Boys District 2
Ethan Roy 11th Grade Bishop Dwenger Boys District 2
Collin Schreck 11th Grade Bishop Dwenger Boys District 2
Alexander Topalov 11th Grade Bishop Dwenger Boys District 2
William Trahin 11th Grade Bishop Dwenger Boys District 2
Charlie Wampler 11th Grade Bishop Dwenger Boys District 2
Tyler Yaggy 11th Grade Bishop Dwenger Boys District 2
Abimael Dominguez Perez 12th Grade Bishop Luers Boys District 2
Nick Hall 12th Grade Bishop Luers Boys District 2
Troy Vazquez 11th Grade Bishop Luers Boys District 2
Collin Campbell 11th Grade Canterbury School Boys District 2
Zach Hobbs 12th Grade Canterbury School Boys District 2
Coleman Mauch 11th Grade Canterbury School Boys District 2
Adam Mayer 12th Grade Canterbury School Boys District 2
Jack Najdeski 11th Grade Canterbury School Boys District 2
Luke Ruediger 12th Grade Canterbury School Boys District 2
Owen Duff 11th Grade Carroll Boys District 2
Will Eldridge 12th Grade Carroll Boys District 2
Noah Falkenberg 11th Grade Carroll Boys District 2
Gavin Jester 11th Grade Carroll Boys District 2
Jacob Jones 12th Grade Carroll Boys District 2
Ethan Radcliff 11th Grade Carroll Boys District 2
Mason Ray 11th Grade Carroll Boys District 2
Mason Salts 12th Grade Carroll Boys District 2
Braden Shoup 12th Grade Carroll Boys District 2
Isaac Timmer 12th Grade Carroll Boys District 2
Tanner Turnpaugh 11th Grade Carroll Boys District 2
Quentin Harrold 12th Grade Columbia City Boys District 2
Garrett Klefeker 12th Grade Columbia City Boys District 2
Griffin Plaehn 11th Grade Columbia City Boys District 2
Logan Trier 12th Grade Columbia City Boys District 2
Reese Anderson 12th Grade Concordia Lutheran Boys District 2
Ryan Bentz 12th Grade Concordia Lutheran Boys District 2
Nolan Labahn 12th Grade Concordia Lutheran Boys District 2
Lucas Miller 12th Grade Concordia Lutheran Boys District 2
Leo Brummell 11th Grade Culver Academies Boys District 2
Mingdao Cui 12th Grade Culver Academies Boys District 2
Keegan Divens 12th Grade Culver Academies Boys District 2
John Vojcanin 12th Grade Culver Academies Boys District 2
Nate Fillenwarth 11th Grade DeKalb Boys District 2
Alden Lewis 12th Grade DeKalb Boys District 2
Jacob Ley 12th Grade DeKalb Boys District 2
Michael Bilby 12th Grade Delta Boys District 2
Cody Dickin 11th Grade Delta Boys District 2
Andrew Hewitt 12th Grade Delta Boys District 2
Gabe Hotmire 11th Grade Delta Boys District 2
Samuel Marshall 12th Grade Delta Boys District 2
Maxx Martinez 12th Grade Delta Boys District 2
Aidan Pierce 12th Grade Delta Boys District 2
Reed Talbot 12th Grade Delta Boys District 2
Ethan Brown 12th Grade Eastbrook Boys District 2
Andrew Diller 11th Grade Eastbrook Boys District 2
Ben Moser 11th Grade Eastbrook Boys District 2
Philip Ritchie 11th Grade Eastbrook Boys District 2
Lucas Shilts 12th Grade Eastbrook Boys District 2
Cody Wilson 12th Grade Eastbrook Boys District 2
Caiden Kendall 11th Grade Eastern Boys District 2
Dillinger Porter 12th Grade Eastern Boys District 2
Gavin Clayton 11th Grade Fishers Boys District 2
Parker Lowell 12th Grade Fishers Boys District 2
Evan Myers 12th Grade Fishers Boys District 2
Charlie Stump 12th Grade Fishers Boys District 2
Max Elliott 12th Grade Hamilton Southeastern Boys District 2
Jack Gerstner 12th Grade Hamilton Southeastern Boys District 2
Tyler Hall 12th Grade Hamilton Southeastern Boys District 2
Kaleb Johnson 11th Grade Hamilton Southeastern Boys District 2
Noah Link 11th Grade Hamilton Southeastern Boys District 2
BRady Strawmyer 11th Grade Hamilton Southeastern Boys District 2
Oscar Tittle 11th Grade Hamilton Southeastern Boys District 2
Charlie Woodring 12th Grade Hamilton Southeastern Boys District 2
Logan Wright 11th Grade Hamilton Southeastern Boys District 2
Jacob Burgett 12th Grade Harrison Boys District 2
William Hogan 12th Grade Harrison Boys District 2
Benjamin Prough 11th Grade Harrison Boys District 2
Evan Ramer 11th Grade Harrison Boys District 2
Bennett Robison 11th Grade Harrison Boys District 2
Jackson Rowe 12th Grade Harrison Boys District 2
Jackson Scheumann 12th Grade Harrison Boys District 2
Jackson Schrage 11th Grade Harrison Boys District 2
Evan Sengsanith 12th Grade Harrison Boys District 2
Charles Sharp 12th Grade Harrison Boys District 2
Kadin Shatava 11th Grade Harrison Boys District 2
Luke Weston 12th Grade Harrison Boys District 2
Garrett Frecker 12th Grade Heritage Boys District 2
Dillon Geiger 12th Grade Heritage Boys District 2
Evan Niemeyer 12th Grade Heritage Boys District 2
Logan Reece 12th Grade Heritage Boys District 2
Wil Rohrbach 12th Grade Heritage Boys District 2
Simon Whitaker 11th Grade Heritage Boys District 2
Ryan Cornwell 12th Grade Heritage Christian Boys District 2
Carter DeVoe 12th Grade Heritage Christian Boys District 2
Ben Foulk 11th Grade Heritage Christian Boys District 2
Nathan Jackson Not Selected Heritage Christian Boys District 2
John McLimore 12th Grade Heritage Christian Boys District 2
Dalton Sheltz 12th Grade Heritage Christian Boys District 2
Caleb Williams 12th Grade Heritage Christian Boys District 2
Max Wyse 12th Grade Heritage Christian Boys District 2
Carter Anspach 11th Grade Homestead Boys District 2
Nick Gallagher 11th Grade Homestead Boys District 2
Isaac Hallman 11th Grade Homestead Boys District 2
Levi Hallman 11th Grade Homestead Boys District 2
Ethan John 12th Grade Homestead Boys District 2
Kennan Leis 12th Grade Homestead Boys District 2
Isaiah Lubia 12th Grade Homestead Boys District 2
Grant Beckner 11th Grade Huntington North Boys District 2
Brendan Brinkman 12th Grade Huntington North Boys District 2
Kolton Foster 12th Grade Huntington North Boys District 2
Brett Krumanaker 11th Grade Huntington North Boys District 2
Gabe Osborn 12th Grade Huntington North Boys District 2
Hunter Shepherd 11th Grade Huntington North Boys District 2
Juan Ibarra-Rincon 12th Grade Kokomo Boys District 2
Joey McConnell 11th Grade Kokomo Boys District 2
Nikolas Eversman 11th Grade Lafayette Central Catholic Boys District 2
Ryan Schummer 11th Grade Lafayette Central Catholic Boys District 2
Brayan Escobedo 12th Grade Logansport Boys District 2
Ceaser Hernandez 12th Grade Logansport Boys District 2
Abel Leon 12th Grade Logansport Boys District 2
Angel Tomas-Sanchez 12th Grade Logansport Boys District 2
Juan Valencia 12th Grade Logansport Boys District 2
Alex Powell 11th Grade Marion Boys District 2
Luke Benner 12th Grade McCutcheon Boys District 2
Jury Grubb 11th Grade McCutcheon Boys District 2
Trezdin Hair 11th Grade McCutcheon Boys District 2
David Hall 12th Grade McCutcheon Boys District 2
Jeremy Hampton 12th Grade McCutcheon Boys District 2
Kole Williams 11th Grade McCutcheon Boys District 2
Holden Brown 12th Grade Mississinewa Boys District 2
Tyler Cook 11th Grade Mississinewa Boys District 2
Blake Hida 12th Grade Mississinewa Boys District 2
Austin Long 12th Grade Mississinewa Boys District 2
Jack Tarpein 11th Grade Mississinewa Boys District 2
Evan Yoder 11th Grade Mississinewa Boys District 2
Isaac French 12th Grade New Castle Boys District 2
Palmer Ault 12th Grade Noblesville Boys District 2
Noah Bernot 11th Grade Noblesville Boys District 2
Cole Bramblett 12th Grade Noblesville Boys District 2
Drew Cochran 12th Grade Noblesville Boys District 2
Brayden Doll 12th Grade Noblesville Boys District 2
Jordan Hindes 12th Grade Noblesville Boys District 2
Brady Horn 12th Grade Noblesville Boys District 2
Gabe Ingle 12th Grade Noblesville Boys District 2
Jake Johns 11th Grade Noblesville Boys District 2
Andreas Michaeloff 12th Grade Noblesville Boys District 2
Jackson Montgomery 11th Grade Noblesville Boys District 2
Andrew Stansfield 12th Grade Noblesville Boys District 2
Eli Edwards 12th Grade Northwestern Boys District 2
Eric Hernandez Not Selected Northwestern Boys District 2
Jace Jackson 12th Grade Northwestern Boys District 2
Kai Jackson 11th Grade Northwestern Boys District 2
Wesley Miller 12th Grade Northwestern Boys District 2
Shawn Murphy 12th Grade Northwestern Boys District 2
Graham Gaier 11th Grade Norwell Boys District 2
Emerson Graft 11th Grade Norwell Boys District 2
Ryan House 11th Grade Norwell Boys District 2
Eli Johnson 12th Grade Norwell Boys District 2
Grant Meyer 12th Grade Norwell Boys District 2
Andrew Renninger 12th Grade Norwell Boys District 2
Toby Zhao 12th Grade Norwell Boys District 2
Landon Ashley 12th Grade Oak Hill Boys District 2
Grant Elzinga 11th Grade Oak Hill Boys District 2
Jack Erickson 12th Grade Oak Hill Boys District 2
Isaac Gegner 12th Grade Oak Hill Boys District 2
Daniel Jackson 12th Grade Oak Hill Boys District 2
Seth O'Blenis 12th Grade Oak Hill Boys District 2
Griffin Overmyer 12th Grade Oak Hill Boys District 2
Weston Seybold 12th Grade Oak Hill Boys District 2
Matthew Strange 11th Grade Oak Hill Boys District 2
Ahmed Athar 12th Grade Park Tudor Boys District 2
Matthew Bender 11th Grade Park Tudor Boys District 2
Isaiah Crafton 11th Grade Park Tudor Boys District 2
Peter Dubie 12th Grade Park Tudor Boys District 2
Ashwin Durvasula 11th Grade Park Tudor Boys District 2
Izzy Miroff 11th Grade Park Tudor Boys District 2
Raiden Miyamoto 12th Grade Park Tudor Boys District 2
David Mokaya 11th Grade Park Tudor Boys District 2
William Morris 12th Grade Park Tudor Boys District 2
Cole Bubalo 11th Grade Pendleton Heights Boys District 2
Kam Kail 11th Grade Pendleton Heights